Wydarzenia

FIT-EXPO 2013 fitness & sport park

Blisko 75 wystawców, 3500 zwiedzających, trzy Złote Medale, 15 nowości, 7000 m2 powierzchni, 800 osób ćwiczących, prezentacje na żywo sprzętu i akcesoriów oraz solidny bagaż wiedzy po towarzyszącym targom II Kongresie Trendy i Innowacje – za nami targi FIT-EXPO 2013 fitness & sport park, które odbyły się od 24 do 26 maja br.

To wydarzenie było dedykowane dla profesjonalistów i indywidualnej publiczności. Przez dwa pierwsze dni ekspozycje targowe odwiedzili specjaliści: właściciele i menadżerowie klubów oraz centrów fitness, ośrodków Wellness & SPA, siłowni, ośrodków wypoczynkowych i rehabilitacyjnych oraz instruktorzy fitness. W trzeci dzień podwoje targowe otwarły się dla sympatyków sportu.


Na nowoczesnych ekspozycjach można się było zapoznać z szeroką ofertą sprzętu sportowego i fitness. Nie zabrakło popularnych w klubach fitness urządzeń Cardio, sprzętu i akcesoriów siłowych czy sprzętu rehabilitacyjnego. Można było się zapoznać z elementami wyposażenia dla klubów fitness i siłowni oraz programami komputerowymi do ich obsługi. Kompleksowość targowej oferty była uzupełniona o odżywki, suplementy diety, parafarmaceutyki, modę sportową i fitness.

Złoty Medal MTP

Prestiżową nagrodą Złotego Medalu MTP wyróżniono trzy produkty.


1. MYZONE telemetryczny system pomiaru tętna

MYZONE LIMITED , Wielka Brytania
Zgłaszający: Star Fitness S.A.;

2. Bieżnia Life Fitness Discover Se
Life Fitness, USA
Zgłaszający: Top-Gym Wolny, Śmielak sp.j., Wrocław

3.    Rower Indoor Cycle Lifecycle GX
Life Fitness, USA
Zgłaszający: Top-Gym Wolny, Śmielak sp. j., Wrocław

Przez miesiąc od rozpoczęcia targów trwa kolejny etap konkursu „ZŁOTY MEDAL – Wybór Konsumentów”. Na laureatów głosować można na stronie www.zlotymedal.mtp.pl, a w podczas wydarzenia targowego oddawano już głosy STREFIE MISTRZÓW – specjalnie zaaranżowanym stoisku. Tytuł WYBÓR KONSUMENTÓW 2013 zostanie przyznany zwycięzcy miesiąc po zakończeniu imprezy targowej.


Acanthus Aureus
Z kolei nagrody za najlepsze odzwierciedlenie strategii marketingowej firmy w ekspozycji targowej przyznano „MATMARCO” Sp. z o.o. oraz  firmie CREADHOC Sp. z o.o.

Premiery i nowości

Na targach nie zabrakło nowości i premier. Wystawcy zaprezentowali 15 nowości, które łatwo można było znaleźć na ekspozycjach targowych przez specjalne oznaczenia.  Nowości obejmowały sprzęt ułatwiający rehabilitację, trening czy urządzenia pomiarowe. Nie zabrakło również suplementów diety oraz odzieży.


II Kongres FIT-EXPO trendy i innowacje

Ważnym elementem targów był dwudniowy II Kongres
FIT-EXPO Trendy i Innowacje, w którym wzięło udział 202 osoby. W przewie między prelekcjami i case study na temat umiejętności poznawania potrzeb klienta, czy efektywnych sprzedaży usług w klubach fitness, uczestnicy Kongresu zwiedzali ekspozycje targowe. Wśród omawianych tematów nie zabrakło najbardziej aktualnych zagadnień takich jak planowanie działań marketingowych w oparciu o facebooka. Istotnym elementem Kongresu był również Panel dyskusyjny, który wywołał liczną polemikę wśród zebranych. Nie bez powodu wartość merytoryczna wydarzania została oceniona przez uczestników na bardzo wysokim poziomie.


Gość specjalny – Michał Materla!

W tym roku gościem specjalnym był niekwestionowany mistrz mieszanych sztuk walki, mistrz federacji KSW w wadze średniej – Michał Materla. We wszystkie dni targów, na stoisku Life Fitness popularny „Magic” prezentował techniki treningowe oraz zdradzał tajniki i przygotowań do walk. 


Międzynarodowa Konwencja Fitness EU4YA

Już po raz siódmy targom towarzyszyła Międzynarodowa Konwencja Fitness EU4YA. Wykwalifikowana międzynarodowa kadra instruktorska z 12 renomowanych szkół prowadziła zajęcia przez 70 godzin. Nie zabrakło nowości tematycznych, takich jak zajęcia z treningu funkcjonalnego, który zdobywa coraz większą popularność w fitness klubach. Niezmienną popularnością cieszyły się zajęcia z choreografii: step czy dance, a na sali body&mind zagościł pilates i dynamiczna sesja jogi.

ZUMBA® Party
Po raz pierwszy na targach zagościła ZUBMA bijąca rekordy popularności fitness klubów. Ukoronowaniem ostatniego dnia Konwencji EU4YA był trzygodzinny maraton ZUMBA® Party, a pawilon 7 wypełnił się gorącymi rytmami muzyki w rytmie latino i osób tańczących


Indoor Triathlon 3.0

Premierową odsłonę koncepcji treningowej Indoor Triathlon 3.0 zaprezentowała firma ekspertfitness.com.  Podczas kilku sesji uczestnicy poczuli się jak prawdziwi triathloniści, ponieważ biegali, pływali i pedałowali dzięki trzem różnym urządzeniom: bieżni Active Walker, KRANKcycle oraz rowerze Tomahawk.
To połączenie wraz z dodatkowym wykorzystaniem zaawansowanej technologii (myride+) sprawiło, że marzenie pokonania triathlonu stały się na FIT-EXPO rzeczywistością.


Indoor Walking 2013

Od kilku lat urządzenia cardio królują w fitness klubach. Po raz drugi podczas FIT-EXPO można było wziąć udział zajęciach grupowych cardio na bieżniach. Tegoroczny Indoor Walking 2013 odbył się przy współpracy z Euro Fitness School, a każdy zarejestrowany uczestnik maratonu otrzymał atrakcyjny upominek.


W imieniu Międzynarodowych Targów Poznańskich już teraz zapraszamy na kolejną, IX edycję FIT-EXPO fitness & sport park 2014!