Joga / Pilates

Joga - droga do harmonii

Organizm nasz jest jak system połączonych naczyń. Gdy zawodzi jakiś element, sypie się cała reszta. Dlatego wiele osób odwołuje się do jogi, której celem jest przywrócenie równowagi całemu organizmowi.

Choć joga zajmuje się od kilku tysięcy lat związkami między ciałem, umysłem i duchem, to we współczesnym świecie zachodnim zwykle sprowadza się do zestawu ćwiczeń fizycznych i umysłowych, uprawianych głównie dla zdrowia. Gdy organizm jest zdrowy, funkcjonuje prawidłowo, to i ciału nic nie dolega. Mięśnie i stawy są sprawne, kręgosłup elastyczny, umysł otwarty i zrównoważony, czujemy, że wypełnia nas energia.

Ale wystarczy, że przestaje działać jeden z elementów "układanki" i całość zaczyna zawodzić. Korzyści wynikające z praktykowania jogi są powszechnie znane. Od wzmocnienia organizmu - fizycznie i psychicznie, oczyszczenia z toksyn, poprzez poprawę sylwetki i przywrócenia elastyczności, po redukcję stresu. To co dla jednych jest oczywiste, inni starają się potwierdzić naukowo. Amerykańscy badacze z Boston University School of Medicine wykazali, wykorzystując w badaniu urządzenie do rezonansu magnetycznego, że wystarczy godzinna sesja jogi, by w mózgu uaktywniły się ośrodki, odpowiedzialne za walkę z depresją, rozdrażnieniem i złym samopoczuciem. To pokazuje jak szybko organizm aktywizuje się do wyeliminowania szkodliwych czynników i autonaprawy.


Dlatego joga ma coraz więcej zwolenników. Odpowiednio dobrane techniki można wykorzystywać do różnych celów, w zależności od tego na czym nam zależy najbardziej. Hotele SPA Dr Irena Eris  proponują dwa autorskie programy.

Rewitalizujący program z jogą jest przeznaczony dla tych, którzy chcą odmłodzić i wzmocnić swoje ciało, wyciszyć umysł, poczuć się dobrze z samym sobą i otoczeniem, jak najdłużej utrzymać sprawność fizyczną. Specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń, medytacji oraz zabiegów odnowy biologicznej pozwoli na szybką regenerację ciała i umysłu oraz zapewni poprawę kondycji fizycznej i samopoczucia. Na trwający pięć dni program składają się 4 sesje jogi dziennie (powitanie słońca, dynamiczna, energetyczna, relaksacyjna) oraz (jako opcja dodatkowa) zestaw pielęgnacyjnych zabiegów na twarz i ciało oraz masaży, w tym relaksacyjny masaż twarzy i szyi połączony z diagnozą stanu skóry, masaż całego ciała, częściowy ajurwedyjski masaż witalny, czy masaż SPA gorącymi kamieniami.

Oczyszczający program z jogą. To dziesięciodniowy program oparty na praktyce jogi i ćwiczeniach relaksacyjnych, które inicjują proces odzyskiwania równowagi przez ciało. Podróż w kierunku świetnej sylwetki i dobrego samopoczucia rozpoczyna się w otoczeniu naturalnego piękna krajobrazów okalających Hotele SPA Dr Irena Eris. Umiejętnie dobrane asany – 4 sesje dziennie (powitanie słońca, dynamiczna, aqua-joga, relaksacyjna) - pozwalają nawiązać kontakt z wewnętrzną harmonią, naturalnym pięknem i spokojem, prowadzące do akceptacji samego siebie. Dodatkowo w czasie pobytu odbywają się jednodniowe warsztaty kulinarne przybliżające zasady zdrowego odżywiania się. Można też dodatkowo skorzystać z odpowiednio dobranego pakietu zabiegów pielęgnacyjnych i masaży, jak np. zabiegu na ciało Mineral Body Detox, czy masażu tajskiego stóp.

Więcej o programach z jogą można znaleźć na stronie Hoteli SPA: www.DrIrenaErisSpa.com

Tematy: