Odzież, Sprzęt, Moda

buty piłkarskie

Piłka nożna to ulubiony sport większości Polaków, dorosłych i dzieci. Już kilkulatki stawiają swoje pierwsze kroki na boisku, ćwiczą pod okiem trenera. Aby uprawiać ten sport, potrzebne są nie tylko chęci, ale i odpowiednie wyposażenie. Bardzo ważnym elementem treningów jest odpowiednie obuwie. Korki, bo o nich mowa, muszą być dopasowane przede wszystkim do rodzaju nawierzchni. Jakie buty piłkarskie są dostępne? Dlaczego warto wybrać korki Nike?

 

Rodzaje butów piłkarskich

Treningi piłki nożnej mogą odbywać się zarówno na murawie, jak i na hali. Od miejsca treningu lub meczu zależy wybór butów piłkarskich. Na rynku dostępne są:

  • Lanki – to korki do treningów piłki nożnej na naturalnej powierzchni, czyli murawie. Lanki zwiększają przyczepność do trawy. Charakteryzują się gumowymi lub plastikowymi wystającymi elementami. Z tej grupy znane są Nike mercurial Vapor 15, Hypervenom oraz Nike Veloce.
  • Wkręty – to buty przeznaczone na gry na grząskim terenie. Korki, najczęściej stalowe lub aluminiowe, nie są montowane na stałe, tylko wkręca się je do podeszwy. Buty tego rodzaju zapobiegają ślizganiu się, poprawiają przyczepność do mokrej trawy. Do tej kategorii należą m.in. Nike Magista oraz Tiempo.
  • Turfy – to buty przeznaczone do treningów na oblodzonej powierzchni lub sztucznej murawie. Są idealne do suchej i twardej nawierzchni. Ich cechą charakterystyczną są gęsto rozmieszczone, dość krótkie korki. Zapewniają właściwą stabilność i dobrą przyczepność. Są to m.in. Nike Hypervenom.
  • Halówki – to buty, które nie posiadają korków, ale również służą do gry w piłkę. Nadają się na hale. Buty te wyróżnia gładka podeszwa, która dobrze przylega do parkietu.
  • Buty piłkarskie ze skarpetą – to standardowe korki, które mają zintegrowaną warstwę materiału, przypominającą skarpetę. Są wygodne, dobrze dopasowują się do kształtu nogi gracza, zapewniają dobrą stabilizację. Są to m.in. Mercurial superfly 9.

Jak dobrać korki piłkarskie?

Buty piłkarskie dobiera się głównie do nawierzchni, ale należy wziąć pod uwagę również inne elementy. Buty powinny być przede wszystkim wygodne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Obuwie musi zapewniać prawidłowe ułożenie stóp, a tym samym prawidłowy balans ciała. Dzięki temu zawodnicy będą mogli skupić się na grze, nie będą musieli martwić się, że coś ich uciska czy obciera. Doskonałym wyborem, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów są korki Nike. To buty, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych spełniają wymagania najbardziej wymagających graczy. Buty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, naturalnej skóry lub tkanin syntetycznych, mają nowoczesny design i gwarantują niebywały komfort. Duży wybór rodzajów korków sprawia, że każdy zawodnik może znaleźć buty odpowiednie do swoich preferencji.

Nikie – profesjonalne buty piłkarskie

Nike należy do najbardziej znanych i cenionych producentów butów piłkarskich. Korki Nike noszą zawodowi piłkarze np. Lewandowski, Kevin de Bruyne, Kai Havertz, Marco Verratti czy Erling Haaland, a także amatorzy, w tym dzieci, które dopiero poznają tajniki gry w piłkę. Do najpopularniejszych modeli należą:

  • Korki z serii Mercurial – te modele wybierają napastnicy i skrzydłowi. W tej serii jest m.in. model Nike mercurial vapor, który ma niski profil i konstrukcję sprzyjającą sprintom. Nike mercurial superfly mają wysoki kołnierz oraz technologię Dynamic Fit. Doskonale stabilizują stawy skokowe, minimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji. Zastosowana technologia All Conditions Control sprawia, że buty sprawdzają się podczas gry na naturalnej trawie, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.
  • Nike Tiempo – to klasyczne modele, przeznaczone dla defensywnych zawodników. Niektóre wykonane są z materiałów syntetycznych, inne z wysokiej jakości skóry. Mają niski profili, dopasowujący się do kształtu stopy oraz specjalne poduszki, umieszczone w strefach, w których but styka się z piłką. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie długich podań przez obrońców i bramkarzy.
  • Nike Phantom GT – to seria korków, idealnych dla pomocników. Mają charakterystyczną powłokę, czyli teksturę generatywną, która ułatwia kontrolowanie piłki, a szczególnie jej podkręcanie.

Korki Nike to doskonały wybór dla amatorów i zawodowców. Dzięki nim można bezpiecznie grać i poprawiać swoje wyniki na boisku.

Artykuł sponsorowany