Odzież, Sprzęt, Moda

W Stanach Zjednoczonych firmy zakładane przez dwudziestoparolatków przynoszące milionowe zyski są na porządku dziennym. Under Armour – kolos w dziedzinie projektowania odzieży i butów sportowych jest jedną z nich. Założyciel – Kevin Plank w momencie tworzenia marki miał zaledwie 23 lata, a jego potrzeba posiadania dobrych ubrań sportowych stała się matką niejednego, przełomowego wynalazku, który wykorzystali później tacy giganci, jak Nike, adidas czy Reebok. Jak to się zaczęło? Czym wyróżnia się Under Armour na rynku odzieży sportowej?

Pierwsi w odprowadzaniu wilgoci

Wśród odzieży sportowej technologie odprowadzające wilgoć na zewnątrz są dziś standardem. Jednak mało kto wie, że na ich pomysł jako pierwszy wpadł właśnie student Uniwersytetu w Maryland. Do przełomowego odkrycia doszło podczas gry w piłkę, kiedy Plank zauważył, że jego koszulka pozostaje mokra przy intensywnym wysiłku. Prawdopodobnie nie spodziewał się wtedy, że zauważenie tego problemu przyniesie mu 17 tysięcy dolarów zysku jeszcze tego samego roku. A to dopiero początek!

HeatGear i ColdGear

Pokłosiem tego pomysłu były unikalne t-shirty wykorzystujące materiały nowej generacji. W 1996 roku marka Planka zaprezentowała koszulkę HeatGear wykonaną z odprowadzających wilgoć włókien nośnych, które zapewniały sportowcom chłód i suchość w nawet najbardziej gorących warunkach. Na tym jednak nie poprzestali! Już rok później świat ujrzał koszulkę ColdGear, która utrzymywała ciepło zimą. A zaraz potem ukazała się kolekcja AllSeasonGear – ta dbała o komfort sportowców niezależnie od warunków pogodowych, przez cały rok. Innowacyjność projektów Planka polegała na długim testowaniu materiałów syntetycznych w celu odnalezienia tego idealnego, najlepiej odprowadzającego wodę na zewnątrz.

Spec od innowacji

Odpowiedź na pytanie – czym wyróżnia się Under Armour – jest prosta. Jej projektanci nigdy nie przestają poszukiwać, a nowoczesne technologie zdają się nie mieć przed nimi żadnych tajemnic. Wszystko tworzy się z misją poprawienia komfortu ludzi, którzy kochają sport. Po doskonałym przyjęciu t-shirtów z systemem odprowadzania wilgoci przyszedł czas na kolejny krok naprzód. W kombinezonie Recharge postawiono na regenerację mięśni. Materiał, z którego został wykonany miał ograniczać bolesność o 50%, zmniejszać zmęczenie i w 30% zwiększać energię po treningu. Rewolucyjna kompresja zapewnia w nim 100% dopasowania do kształtu sylwetki i pomaga mięśniom zregenerować się znacznie szybciej. Ubrania oraz buty Under Armour dostępne są w sklepie internetowym galeriamarek.pl.

Amerykańscy bobsleje noszą Under Armour!

Do tego, że odzież marki jest najlepsza dla wyczynowych sportowców, nie trzeba nikogo przekonywać. Na ich stronie możemy znaleźć wykaz drużyn sportowych, które noszą stroje Under Armour. Jedną z nich jest narodowy zespół bobslejów. Na ich potrzeby stworzono specjalne kombinezony ColdGear, które trzymają ciepło i suchość, odprowadzając wilgoć z dala od ciała. Dodatkowo materiał został zaprojektowany tak, by umożliwiać pełen zakres ruchów i mobilność, dzięki czemu zawodnicy mogli osiągać maksymalne prędkości przy stuprocentowym komforcie.

Magiczne właściwości bawełny

Wydawałoby się, że wciąż doskonalący materiały syntetyczne specjaliści technologii UA zapomnieli o tym, co daje nam matka natura. Jednak w tej firmie nawet bawełna może wykazywać nieznane wcześniej zdolności. Cotton Charged to ulepszona bawełna, która zamiast chłonąć wodę, szybko schnie i nie obciąża sylwetki. Wszystko po to, by współgrać z organizmem sportowca. Krótko po sukcesie Charged świat ujrzał kolejną jego wersję. Była wodoodporna i nie ma szans, by w niej zmarznąć.

Coś o butach

Po cudownej odzieży przyszedł czas na buty! Dziś w ofercie UA mamy różnorodne modele, które odznaczają się, rzecz jasna, wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Lekka amortyzacja, elastyczność i wspomaganie komfortu – to cechy technologii UA Spine, którą zastosowano w produkcji obuwia biegowego. Najnowszy wynalazek marki? SpeedForm – czyli specjalna pianka z tyłu buta, bezszwowa konstrukcja cholewki, która idealnie dopasowuje się do kształtu stopy, a wszystko po to, by zapewniać zero rozproszenia podczas biegu. Buty stworzone w tej technologii znajdziesz tutaj.

Przegląd unikalnych technologii wykorzystywanych przez Under Armour jest dowodem na to, że te ubrania i buty są tworzone z prawdziwej pasji do sportu i wsparcia dla sportowców. Niezależnie od tego, czy jest się wyczynowcem, czy amatorem, wysoki komfort jest czymś niezbędnym, a UA wie, jak go zapewnić!

ZDROWIE / URODA / KOSMETYKI / ODZIEŻ