Skóra, Włosy, Paznokcie

Mocne włosy

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, to włosy znajdujące się na naszej głowie nie mają na co dzień łatwego życia. Każdego dnia są one narażone na szkodliwe działanie różnych czynników zewnętrznych - w tym trudnych warunków pogodowych, twardej wody, intensywnego szczotkowania czy też niewłaściwe dobranych kosmetyków do pielęgnacji. Przez to też najczęściej zaczynają się łamać, niszczyć, matowieć i sprawiać tysiące innych problemów, które będą systematycznie pogarszać ich wygląd oraz ogólną kondycję. Wszystkim tym problemom możemy jednak bardzo łatwo zapobiec, stosując odpowiedni szampon wzmacniający włosy.

 

Wpływ twardej wody na kondycję włosów

Stopień twardości wody, która wydobywa się z naszych kranów, ma istotne znaczenie dla stanu zdrowia naszych włosów. Twarda woda, w której znajduje się duża ilość soli tłuszczowych, a także metali sprawia, że włosy jest nie tylko trudniej jest oczyszczać, ale też zwiększa się ich skłonność do przetłuszczania lub przesuszania, szorstkości, a nawet wypadania. Co więcej, włosy pod wpływem twardej wody stają się sztywne i sprawiają duże trudności przy układaniu. Oczywiście, w tym przypadku najlepiej byłoby walczyć z twardą wodą u źródła problemu, to znaczy zmienić miejsce zamieszkania lub założyć na krany specjalne urządzenia filtrujące wodę, jednak w praktyce każde z tych rozwiązań okazuje się bardzo kosztowne. Dlatego warto starać się uodparniać swoje włosy na różne uszkodzenia przy pomocy bardziej dostępnych szamponów i kosmetyków wzmacniających włosy.

 

Produkty wzmacniające włosy - szampon od Garnier!

Trzeba przyznać, że na rynku kosmetycznym możemy znaleźć niewiele takich produktów, które zostały przeznaczone do wzmacniania włosów, a jednocześnie ich ochrony przed szkodliwym wpływem twardej wody. Naprzeciw problemom wywoływanym przez twardą wodę wyszła marka Garnier i stworzyła wyjątkowy produkt do pielęgnacji, który zabezpiecza je przed szkodliwym wpływem twardej wody, a tym samym niszczeniem. Szampon wzmacniający włosy Garnier Fructis nie tylko zwalcza problem osadzania się kamienia na włosach, ale też sprawia, że włosy stają się miękkie, błyszczące, lekkie i znacznie łatwiejsze w układaniu. Formuła szamponu wzmacniającego została pozbawiona parabenu i silikonów, a dodatkowo wzbogacona naturalnymi i biodegradowalnymi składnikami, by wzmacniać włosy, ale ich nie obciążać.

 

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Twarda woda bardzo często jest odpowiedzialna za pojawienie się problemu nadmiernego wypadania włosów, dlatego powinniśmy zadbać nie tylko o to, by skutecznie oczyszczać włosy z osadu i kamienia, ale też pobudzić je do ponownego wzrostu.

 

  • Jeśli czujemy, że źródłem wszystkich naszych problemów jest właśnie twarda woda, powinniśmy unikać jej codziennego stosowania - nie oznacza to jednak konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu w domu, ale np. zakup specjalnego dzbanka do filtrowania wody lub płukanie włosów przegotowaną wodą z czajnika.
  • Poza kosmetykami przeciw twardej wodzie, powinnyśmy też wyposażyć się w cały arsenał naturalnych i odżywczych produktów zapobiegających wypadaniu włosów i przyspieszających ich ponowny wzrost.
  • Jeżeli nadmierne wypadanie włosów znacznie osłabiło kondycję naszych włosów, a posiadamy fryzury z długimi włosami, być może warto zastanowić się nad ich skróceniem. Krótkie włosy lub włosy do ramion będą znacznie mniej obciążały naruszoną już strukturę skóry głowy, a przy tym optycznie zwiększymy objętość naszej fryzury.