Rower

łancuch do roweru

Przed wyruszeniem w drogę zbierz nie tylko swoją drużynę, ale również sprawdź stan swojego pojazdu. Jest to przytłaczająca statystyka, ale większość wypadków komunikacyjnych na polskich drogach bierze się stąd, że przemieszczamy się pojazdami bez przeglądów, przestarzałymi i takimi, w których części nie były wymieniane od lat. Nic wówczas dziwnego, że w kryzysowej sytuacji pojazd odmawia nam posłuszeństwa i nie trudno o poważny wypadek.

 

Mowa tutaj zarówno o samochodach i motocyklach jak i o rowerach. Bardzo wiele osób zakłada, że skoro rower nie przemieszcza się tak szybko jak samochód, można odpuścić sobie jego regularne przeglądy i konserwację. To ogromny błąd, ponieważ jak pokazują statystyki, wypadki rowerowe stanowią coraz większy procent wszystkich wypadków na polskich drogach. Jeżeli chcesz zachowywać się fair wobec siebie samego i innych użytkowników dróg, regularnie dbaj o swój jednoślad. Zacznij od niezawodnego łańcucha na rower i koniecznie przejrzyj wszystkie części i akcesoria rowerowe. W tym tekście dowiesz się gdzie kupić niezawodny łańcuch na rower i jak samodzielnie ocenić stan swojego aktualnego łańcucha. Ta część jest kluczowa do dobrej jazdy na jednośladzie, dlatego warto regularnie dbać o swój łańcuch rowerowy. Wówczas nasz pojazd posłuży nam jak najdłużej. Czytaj dalej!

 

Łańcuch na rower - co robi?

Łańcuch rowerowy to jedna z tych niezastąpionych części rowerowych, bez której żaden jednoślad nigdzie nie pojedzie. Łańcuch na rower to element układu napędowego każdego roweru, który przenosi ruch obrotowy z przednich zębatek do tylnych zębatek. Dzięki łańcuchowi rowerowemu siła naszych stóp z pedałów przekazywana jest do kół, a cały rower może się dzięki temu poruszać. Każdy łańcuch rowerowy składa się z ogniw zewnętrznych i wewnętrznych. Całość powinna być grubo pokryta specjalnym smarem, aby nie wywoływać otarć łańcucha i zapewnić płynną jazdę. Dobrej jakości łańcuch na rower powinien być wyprodukowany z wysokiej jakości stali. Te najlepsze są już nawet nie stalowe, a tytanowe. Poszczególne ogniwa łańcucha na rower mają standardową odległość od siebie, która zdefiniowana jest środkami sąsiadujących ze sobą sworzni. Dla większości standardowych łańcuchów na rower wynosi ona 12,7 mm. Nie każdy łańcuch na rower jest jednak identyczny. Poszczególne modele różnią się od siebie szerokością, kształtem oraz twardością.

 

Niezawodny łańcuch na rower nie musi być drogi i trudno dostępny. Wcale też nie musisz po niego jechać na drugi koniec miasta lub co gorsza, czekać tygodniami na sprowadzenie go do wybranego punktu. Dzięki rozwojowi e-commerce, teraz wszystkie niezbędne części i akcesoria rowerowe, w tym łańcuch rowerowy 8 rzędowy i łańcuch 9 rzędowy kupisz w sklepie sportowym z rowerami online: https://www.sporti.pl/pl/menu/czesci-rowerowe/lancuchy-3247. Nie obawiaj się, że zamówione części okażą się nie pasować do Twojego modelu roweru. Po pierwsze, w sklepie internetowym Sporti.pl znajdziesz części uniwersalne i markowe do niemalże wszystkich popularnych modeli rowerów, a poza tym w przypadku nietrafionego zakupu łańcucha na rower zawsze możesz zwrócić go do sklepu i otrzymać pełny zwrot pieniędzy. Kupowanie łańcucha na rower przez internet nigdy nie było prostsze. Dzięki przejrzystemu widokowi kategorii części i akcesoriów rowerowych na stronie sklepu Sporti.pl, od razu znajdziesz niezbędny łańcuch na rower, bez którego Twój pojazd nigdzie nie pojedzie. Ponadto, od kluczy, poprzez smary, na śrubach i ogniwach łańcucha kończąc - w sklepie internetowym z rowerami szybko i bezpiecznie wykonasz swoje rowerowe zakupy. Wybierz sprawdzony łańcuch rowerowy i ruszaj w pełną przygód, bezpieczną podróż rowerem. Bądź spokojny o stan swojego roweru po wymianie łańcucha i pokonuj kolejne rekordowe dystanse.