Słownik pojęć

Nordic walking

To marsz po zdrowie i sprawność fizyczną przy jednoczesnym wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych kijów bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Dzięki Nordic Walking możemy trenować i utrzymywać w dobrej kondycji praktycznie całe ciało.

Dbamy o serce, mięśnie i układ krwionośny. W trakcie Nordic Walking spalamy o 20% więcej kalorii niż przy tradycyjnym marszu, a co najważniejsze angażujemy ponad 90% mięśni całego ciała.

Nordic Walking to forma rekreacji rozwijana w Europie od lat 90-tych XX wieku i cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie.

Nordic Walking jest również bardzo przyjazny dla stawów, ponieważ jest mniej obciążający niż inne formy treningu, takie jak bieganie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić swoją kondycję, ale nie chcą narażać swoich stawów na zbyt duże obciążenie.

Jest to sport dostępny dla wszystkich grup wiekowych i może być wykonywany przez osoby o każdym poziomie zaawansowania. Warto jednak pamiętać, że należy wybrać odpowiednie kijki i technikę marszu, aby uzyskać jak największe korzyści z tej formy rekreacji.