Rower

Niektórzy wraz z pierwszym opadem śniegu chowają rowery do piwnicy, gdzie przez całą zimę będą tylko zbierać kurz. Nie warto jednak rezygnować z ukochanych przejażdżek z powodu mrozów – prawdziwemu rowerzyście nie są one straszne!

Zabezpiecz newralgiczne części ciała!

Jeśli chcesz całą zimę cieszyć się z uroków jazdy rowerem, nic nie stoi na przeszkodzie! Wejdź na www.mikesport.pl i przygotuj swój zimowy strój rowerzysty – wtedy mroźny wiatr i opady śniegu nie będą Ci straszne.

Przede wszystkim musisz pamiętać o tych częściach ciała, które są wystawione bezpośrednio na działanie pogody: głowie (w tym twarzy i uszach) oraz palcach. Sam kask nie zabezpieczy Cię przed chłodnymi podmuchami wiatru, dlatego podczas zimowych przejażdżek nie obejdziesz się bez kominiarki lub połączenia czapki i szalika – musisz tylko zdecydować, w czym jeździ Ci się wygodniej.

Kolejnymi wrażliwymi na zimno elementami ludzkiego ciała są palce u rąk. Nie wystarczą Ci rowerowe rękawiczki – większość modeli ma chronić tylko przed otarciami i nie ma palców. Warto zainwestować w ich zimową odmianę, dzięki czemu dłonie nie będą nam kostnieć i na rowerze będziemy mogli spędzać codziennie dużo czasu.

 

Reszta ubioru? Cebulka!

Warto wiedzieć, że najczęściej popełnianym przez entuzjastów sportu błędem jest… ubieranie się zbyt ciepło na zimowe aktywności! Tak, tak – zbyt grube ubrania spowodują, że szybko się przegrzejesz i zamiast jeździć na rowerze będziesz musiał leżeć w łóżku!

Dlatego na rower ubieramy się według schematu cebulki: termoaktywna bielizna, lekka warstwa, następnie nieco grubsza polarowa, a na wierzch coś, co będzie nas chronić przed wiatrem i wodą.

Na koniec kilka dobrych rad: grubość warstwy polarowej (czy to chodzi o bluzę, czy o spodnie) dobieramy do aktualnej pogody – im jest zimniej, tym cieplejsze wersje tych części stroju ubieramy. Cienka bluzka, którą ubierasz na bieliznę, powinna chronić także Twoje nerki; dlatego warto zdecydować się na model z dłuższym tyłem. Jeśli zaś chodzi o spodnie, to na zimowe przejażdżki gorąco polecamy wersję ze ściągaczami na nogawkach, które będą utrzymywały się na butach – dzięki czemu nasze nogi nie zmarzną, ani nie zamokną.